Results

Womens  100 Meter Hurdles 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Sanchez, MichelleAnn    JR-3 Dubuque                      15.66 
2     Mazo, Maria             FR-1 Wis.-Superior                15.95 
3     Krawczyk, Jackie        JR-3 Luther                       16.03 
4     Sammons, Morgan         JR-3 Luther                       16.54 
5     McIntyre, Kayla         FR-1 Dubuque                      17.97 
6     Miller, Emily           SO-2 Luther                       18.07 


Womens  400H 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Sammons, Morgan         JR-3 Luther                     1:12.27 
2     Marzinske, Kari         JR-3 Bethany Lutheran           1:12.89 
3     McIntyre, Kayla         FR-1 Dubuque                    1:16.11 
4     Miller, Emily           SO-2 Luther                     1:19.11 


Womens  3000 Meter Steeplechase 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Robinson, Meredith      JR-3 Luther                    12:42.22 
2     Hoffman, Kat            FR-1 Luther                    13:19.45 
3     Easley, Ananda          SO-2 Luther                    13:36.45 
4     Lahey, Sam              JR-3 Luther                    13:45.23 
5     Alumni, Nicole               Luther Alumni             14:02.46 


Womens  4 x 100 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                      49.86 
      Zbilski, Enis, Skrove, Beeman 
2    Dubuque 'B'                                      51.68 
      Sanchez, Lewis, Flowers, Slatter 
3    Wis.-Superior 'A'                                52.08 
      Knutson, Torgerson, Mazo, Ruehl 
4    Luther 'B'                                       55.76 
      Wettach, Baker, Schurer, Wagenson 
5    Wis.-Superior 'B'                                59.67 
      Maloney, Brink, Ruhman, Joyal 
6    Northwestern (Minn.) 'A'                       1:02.79 
      Moller, Bernard, Gault, Miller 
--   
      Perez, Rodamaker, Canoy, Belau 


Womens  4 x 200 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                    1:47.81 
      Zbilski, Enis, Skrove, Beeman 
2    Wis.-Superior 'A'                              1:49.01 
      Torgerson, Shepard, Rowe, Praska 
3    Luther 'A'                                     1:49.56 
      Rodamaker, Canoy, Perez, Schuring 
4    Dubuque 'B'                                    1:54.84 
      Sanchez, Lewis, Flowers, Draeger 
5    Bethany Lutheran 'A'                           2:04.85 
      Hildebrandt, Norris, Hoffman, Kneiss 
6    Luther 'B'                                     2:06.78 
      Heiser, Krawczyk, Wagenson, Lee 
7    Northwestern (Minn.) 'A'                       2:13.63 
      Bernard, Gault, Miller, White 


Womens  4 x 400 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Luther 'D'                                     4:59.19 
      Felt, MacDonald, Meehan, Lockheimer Toss 
--   
      Knivsland, Owens, DenHartog, Canoy 


Womens  4 x 400 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Luther 'A'                                     4:10.94 
      Schurer, Baker, Schuring, Springer 
2    Wis.-Superior 'A'                              4:12.80 
      Torgerson, Shepard, Praska, Rowe 
3    Dubuque 'A'                                    4:16.11 
      Beeman, Zbilski, Skrove, Enis 
4    Luther 'B'                                     4:22.18 
      Rodamaker, Perez, Ingvalson, Sammons 
5    Dubuque 'B'                                    4:37.82 
      Sanchez, McIntyre, Todman, Ely 
6    Northwestern (Minn.) 'A'                       4:41.29 
      Whyte, Breitkreuz, Olson, White 
7    Bethany Lutheran 'A'                           5:06.43 
      Sauer, Elyea, Moldstad, Jentges 


Womens  4 x 800 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                    9:51.35 
      Wenthold, Romagna, Kinateder, Ortiz 
2    Luther 'A'                                     9:58.35 
      Springer, Carr, Owens, Murray 
3    Bethany Lutheran 'A'                          10:22.76 
      Elyea, Sauer, Sauer, Soutthivong 
4    Luther 'B'                                    10:35.90 
      Knivsland, DenHartog, MacDonald, Kadinger 
5    Dubuque 'B'                                   10:52.41 
      Mazzanti, Todman, Draeger, Ely 
6    Wis.-Superior 'A'                             11:01.86 
      Ruhman, Kalin, Manthey, Joyal 
7    Luther 'C'                                    11:31.54 
      Felt, Meehan, Phearman, Lockheimer Toss 
8    Bethany Lutheran 'B'                          12:14.29 
      Lieske, Hoffman, Norris, Berlinger 


Womens  4 x 1600 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                   22:21.21 
      Ortiz, Kinateder, Wenthold, Romagna 
2    Luther 'A'                                    22:35.54 
      Wright, Ryden, Ellefsen, Carney 
3    Luther 'B'                                    24:03.09 
      Lindhorst, Restemayer, Debroux, Knutson 
4    Wis.-Superior 'A'                             25:13.11 
      Joyal, Manthey, Schield, Brink 
5    Northwestern (Minn.) 'A'                      25:54.92 
      White, Olson, Ward, Miller 


Womens  Sprint Medley 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1                                  Luther                     4:20.06 
2                                  Wis.-Superior              4:26.47 
3                                  Luther                     4:35.80 
4                                  Dubuque                    4:40.69 
5                                  Bethany Lutheran           4:44.34 
6                                  Northwestern (Minn.)       5:23.39 


Womens  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Holtz, Sarah            FR-1 Luther                      5-0.25 
2     Wettach, Molly          SR-4 Luther                      4-8.25 
3     Maloney, Makyia         FR-1 Wis.-Superior               4-2.25 
4     Brink, Mathea           FR-1 Wis.-Superior               4-2.25 
--   


Womens  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Zbilski, Amanda         SR-4 Dubuque                   10-11.75 
2     Rowe, Valerie           SO-2 Wis.-Superior                 10-6 
3     Heimark, Jenna          FR-1 Dubuque                     9-0.25 
4     Miller, Emily           SO-2 Luther                      8-6.25 
5     Belau, Keanna           SO-2 Luther                       7-6.5 


Womens  Long Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Ruehl, Svenja           JR-3 Wis.-Superior               18-1.5 
2     Skrove, Alyssa          FR-1 Dubuque                     17-7.5 
3     Slatter, Aleyha         SO-2 Dubuque                     16-2.5 
4     Springer, Marta         SO-2 Luther                      16-1.5 
5     Mazo, Maria             FR-1 Wis.-Superior               16-0.5 
6     Sammons, Morgan         JR-3 Luther                    15-10.25 
7     Klein, Laura            FR-1 Dubuque                       15-2 
8     Schwendinger, Emily     FR-1 Dubuque                       15-0 
9     Kadinger, Morgan        FR-1 Luther                     13-7.75 


Womens  Triple Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Heimark, Jenna          FR-1 Dubuque                     35-4.5 
2     Heiser, Elise           SR-4 Luther                     35-1.25 
3     Skrove, Alyssa          FR-1 Dubuque                   34-11.25 
4     Slatter, Aleyha         SO-2 Dubuque                    34-4.25 
5     Holtz, Sarah            FR-1 Luther                     33-11.5 
6     Krawczyk, Jackie        JR-3 Luther                     31-7.25 


Womens  Shot Put 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Highum, Aubrey          FR-1 Luther                        35-2 
2     Milless, Marissa        SO-2 Bethany Lutheran          30-10.25 
3     Iverson, Jenna          JR-3 Luther                     30-9.25 
4     Stewart, Lindsey        SR-4 Bethany Lutheran           29-8.25 
5     Sherrard, Tanya         SR-4 Bethany Lutheran           27-5.25 


Womens  Shot Put 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Atwater, Tanasha        JR-3 Dubuque                    45-3.75 
2     Weathers, Adahja        FR-1 Dubuque                       39-7 
3     Harstad, Jillian        SR-4 Luther                     39-1.25 
4     Phillips, Taylor        SO-2 Wis.-Superior              38-6.25 
5     Egnarski, Lauren        JR-3 Dubuque                     36-7.5 
6     Schlichting, Kayla      FR-1 Dubuque                     36-5.5 
7     Baker, Gabby            FR-1 Bethany Lutheran           34-10.5 
8     Ward, Hannah            JR-3 Luther                      33-7.5 


Womens  Discus 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Phillips, Taylor        SO-2 Wis.-Superior                117-6 
2     Highum, Aubrey          FR-1 Luther                       109-8 
3     Harstad, Jillian        SR-4 Luther                       107-2 
4     Iverson, Jenna          JR-3 Luther                      100-11 
5     Ward, Hannah            JR-3 Luther                        90-0 
6     Stewart, Lindsey        SR-4 Bethany Lutheran              83-6 
7     Sherrard, Tanya         SR-4 Bethany Lutheran              80-3 


Womens  Discus 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Betthauser, Kelsey      SO-2 Dubuque                     130-10 
2     Lane, Shelby            SO-2 Dubuque                      128-2 
3     Willis, Abigail         JR-3 Dubuque                      123-8 
4     Hoyme, Jackie                Luther Alumni                122-0 
5     Weathers, Adahja        FR-1 Dubuque                      114-2 
6     Burmahl, Rebecca        SO-2 Dubuque                      111-1 
7     Egnarski, Lauren        JR-3 Dubuque                      110-4 


Womens  Hammer 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Schlichting, Kayla      FR-1 Dubuque                      118-1 
2     Iverson, Jenna          JR-3 Luther                       112-1 
3     Highum, Aubrey          FR-1 Luther                       105-2 
4     Baker, Gabby            FR-1 Bethany Lutheran              91-5 
5     Milless, Marissa        SO-2 Bethany Lutheran              82-5 


Womens  Hammer 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Burmahl, Rebecca        SO-2 Dubuque                      154-4 
2     Hoyme, Jackie                Luther Alumni                147-9 
3     Egnarski, Lauren        JR-3 Dubuque                      138-8 
4     Lane, Shelby            SO-2 Dubuque                     128-11 
5     Stewart, Lindsey        SR-4 Bethany Lutheran             121-0 
6     Phillips, Taylor        SO-2 Wis.-Superior                100-1 
--   
--   
--   


Womens  Javelin 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Steen, Braanna          FR-1 Dubuque                      100-3 
2     Iverson, Jenna          JR-3 Luther                        98-0 
3     Baker, Shannon          FR-1 Luther                        87-5 
4     Baker, Gabby            FR-1 Bethany Lutheran             85-10 
5     Miller, Emily           SO-2 Luther                        84-5 
6     Mazo, Maria             FR-1 Wis.-Superior                 80-9 
7     Lee, Yuen Ching         JR-3 Luther                       54-10 
--   


Womens  Javelin 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Willis, Abigail         JR-3 Dubuque                      114-9 
2     Holtz, Sarah            FR-1 Luther                       106-4 
3     Betthauser, Kelsey      SO-2 Dubuque                     105-11 
4     Wettach, Molly          SR-4 Luther                       100-1 
5     Springer, Marta         SO-2 Luther                        98-6 
6     Sammons, Morgan         JR-3 Luther                        96-7 
7     Shepard, Mikaela        FR-1 Wis.-Superior                 85-1 
8     Highum, Aubrey          FR-1 Luther                        83-1 
9     Ingvalson, Kayla        SR-4 Luther                        82-1 
10    Marzinske, Kari         JR-3 Bethany Lutheran              74-2 
11    Kadinger, Morgan        FR-1 Luther                        55-4 


 
 
 Mens  110 Meter Hurdles 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Gray, Clayton           JR-3 Dubuque                      15.52 
2     Kamara, Mohamed         FR-1 Dubuque                      15.99 
3     Bruss, Nicolas          SR-4 Bethany Lutheran             16.26 
4     Fowler, Tyler           FR-1 Dubuque                      16.57 
5     Bestul, William         SR-4 Luther                       17.24 
6     Boyum, Nils             JR-3 Luther                       17.48 
7     Kane, Elijah            JR-3 Luther                       17.51 


Mens  400H 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Fowler, Tyler           FR-1 Dubuque                    1:01.82 
2     Mentzer, Jacob          JR-3 Dubuque                    1:05.37 
3     Malimanek, Lucas        SR-4 Bethany Lutheran           1:12.06 


Mens  400H 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Nelson, Cooper          SR-4 Luther                       58.87 
2     Manternach, Chad        FR-1 Dubuque                    1:00.48 
3     Cook, Easton            FR-1 Dubuque                    1:01.10 
4     Bruss, Nicolas          SR-4 Bethany Lutheran           1:06.11 
5     Kamara, Mohamed         FR-1 Dubuque                    1:06.47 
6     Spencer, Steffert       SO-2 Luther                     1:07.84 
7     Bestul, William         SR-4 Luther                     1:10.63 


Mens  3000 Meter Steeplechase 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Jensen, Isaac           SR-4 Luther                    10:11.75 
2     Beard, Parker           SR-4 Luther                    10:13.29 
3     Simonson, Will          SO-2 Luther                    10:18.15 
4     Mazurek, Zachary        SO-2 Wis.-Superior             10:35.17 
5     Orton, Nate             JR-3 Luther                    10:41.55 
6     Weber, Colin            FR-1 Luther                    10:47.56 
7     Amann, Matt             JR-3 Luther                    11:04.94 
8     Johnson, Andrew              Luther Alumni             11:11.74 
9     Seeb, Henry             FR-1 Wis.-Superior             11:54.21 


Mens  4 x 100 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                      42.55 
      Kind, Gray, Ellis, Pointer 
2    Wis.-Superior 'A'                                44.23 
      Dzikonksi, Carlson, Olinger, Fathie 
3    Dubuque 'B'                                      44.42 
      Jennings, Manternach, Valant, Cushion-Lewis 
4    Northwestern (Minn.) 'A'                         44.80 
      Hodgell, Pruitt, Blanksma, Moholon 
5    Dubuque 'C'                                      45.24 
      Weathers Jr., Wissing, Burchfield, Mentzer 
6    Luther 'A'                                       45.35 
      Kane, Goetzke, Nelson, Asante-Apeatu 
7    Luther 'B'                                       47.24 
      Redmond, Hendricks, Bestul, Lambert 
8    Bethany Lutheran 'A'                             49.75 
      Kinney, Barr, LaBore, Bruss 


Mens  4 x 200 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                    1:30.31 
      Kind, Gray, Ellis, Pointer 
2    Wis.-Superior 'A'                              1:33.03 
      Carlson, Olinger, Dzikonksi, Fathie 
3    Dubuque 'B'                                    1:34.07 
      Weathers Jr., Wissing, Lopez, Jennings 
4    Luther 'A'                                     1:34.39 
      Redmond, Kane, Tapp, Asante-Apeatu 
5    Wis.-Superior 'B'                              1:38.04 
      Wilkerson, Potratz, Couture, Wetterlind 
6    Northwestern (Minn.) 'A'                       1:38.32 
      Blanksma, Moholon, Pruitt, Maki 
7    Luther 'B'                                     1:41.80 
      Lambert, Smedsrud, Tradup, Eyres 


Mens  4 x 400 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Wis.-Superior 'B'                              3:39.56 
      
2    Dubuque 'C'                                    4:14.70 
      Burchfield, Smith, Tobin, Avila 


Mens  4 x 400 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Dubuque 'A'                                    3:27.97 
      Pointer, Ellis, Cook, Manternach 
2    Wis.-Superior 'A'                              3:32.34 
      Dzikonksi, Couture, Potratz, Fathie 
3    Luther 'A'                                     3:32.99 
      Nelson, Tapp, Goetzke, Kudla 
4    Dubuque 'B'                                    3:38.27 
      Lopez, Miller, Fowler, Mentzer 
5    Luther 'B'                                     3:41.22 
      Fritz, Gilberg, Powers, Churchill 
6    Northwestern (Minn.) 'A'                       3:42.35 
      Crown, Maki, Lubben, Hodgell 
7    Luther 'C'                                     3:50.07 
      Hendricks, Bishop, Smedsrud, Gibbons 


Mens  4 x 800 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Luther 'A'                                     8:08.31 
      Gilberg, Powers, Kern, Millan 
2    Wis.-Superior 'A'                              8:23.69 
      Carlson, Walpole, Bieri, Swanson 
3    Luther 'C'                                     8:27.33 
      Churchill, Kloft, Lumbar, Stenoien 
4    Luther 'B'                                     8:36.48 
      Bishop, Gibbons, Sparstad, Schnaith 
5    Wis.-Superior 'B'                              9:04.10 
      Staat, Gehrke, Walfridsson, Upshaw 
6    Dubuque 'A'                                    9:24.52 
      Miller, Rumple, Moore, Sindt 
7    Bethany Lutheran 'A'                           9:25.70 
      Prince, Luehring, Birr, Huonder 


Mens  4 x 1600 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Luther 'A'                                    18:15.00 
      Westby, May, Duethman, Larson 
2    Luther Alumni 'A'                             18:16.24 
      
3    Luther 'B'                                    18:37.72 
      Streitz, Finnegan, Hefty, Schwichtenberg 
4    Wis.-Superior 'A'                             18:38.77 
      Bieri, Walfridsson, Carlson, Walpole 
5    Luther 'C'                                    19:05.39 
      Selcke, Lumbar, Sparstad, Donovan 
6    Luther 'D'                                    19:59.69 
      Deranek, Shaleen, Herout, Sinclair 
7    Dubuque 'A'                                   20:23.16 
      Moore, Tobin, Sindt, Rumple 


Mens  Sprint Medley 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1                                  Luther                     3:39.88 
2                                  Wis.-Superior              3:46.48 
3                                  Bethany Lutheran           3:54.55 
4                                  Wis.-Superior              4:00.78 
5                                  Luther                     4:02.21 
6                                  Dubuque                    4:05.33 
7                                  Northwestern (Minn.)       4:12.05 


Mens  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Blanksma, Kevin         FR-1 Northwestern (Minn.)         6-1.5 
2     Larson, Noah            SO-2 Bethany Lutheran            5-11.5 
3     Haberman, Henry         JR-3 Wis.-Superior               5-9.75 
4     Norville, Miles              Unattached                  5-9.75 
5     Rentz, Jacob            FR-1 Dubuque                     5-9.75 
6     Wetterlind, Jordan      FR-1 Wis.-Superior               5-7.75 
--   


Mens  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Kazmierczak, Nicholas   JR-3 Dubuque                    13-5.25 
2     Boyum, Nils             JR-3 Luther                     12-11.5 
3     Ostby, Trent            FR-1 Luther                     12-11.5 
--   
--   


Mens  Long Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Cushion-Lewis, Maurice  FR-1 Dubuque                    23-1.75 
2     Barista, Blaze          FR-1 Dubuque                    22-1.75 
3     Pickett, Kortez         SO-2 Dubuque                    21-4.25 
4     Dzikonksi, Alex         SO-2 Wis.-Superior             20-11.75 
5     Redmond, Jeremy         SR-4 Luther                        20-5 
6     Jennings, Trey          FR-1 Dubuque                     20-3.5 
7     Haberman, Henry         JR-3 Wis.-Superior                 19-6 
8     Kane, Elijah            JR-3 Luther                     18-9.25 
9     Myran, Zachary          SR-4 Wis.-Superior                 18-6 
10    Hendricks, Jackson      JR-3 Luther                     15-2.25 
--   
--   


Mens  Triple Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Barista, Blaze          FR-1 Dubuque                    47-2.25 
2     Jennings, Trey          FR-1 Dubuque                     43-8.5 
3     Pickett, Kortez         SO-2 Dubuque                       42-8 
4     Blanksma, Kevin         FR-1 Northwestern (Minn.)       41-11.5 
5     Bruss, Nicolas          SR-4 Bethany Lutheran          40-11.75 
6     Valant, Neal            FR-1 Dubuque                     40-5.5 
7     Myran, Zachary          SR-4 Wis.-Superior              39-3.75 


Mens  Shot Put 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Pfaffle, Koltin         JR-3 Luther                        44-4 
2     Lundberg, Trevor        FR-1 Northwestern (Minn.)          42-8 
3     Feyen, Austin           FR-1 Dubuque                       42-7 
4     Compton, Chris          JR-3 Northwestern (Minn.)       38-6.25 
5     Wirtz, Fauston          SO-2 Wis.-Superior              33-11.5 
--   


Mens  Shot Put 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Murfin, Blaze           SO-2 Dubuque                     52-9.5 
2     Udenberg, Thomas        SR-4 Wis.-Superior              51-9.75 
3     Taylor, Scott           JR-3 Dubuque                      44-11 
4     Mathis, Josh            FR-1 Dubuque                       44-6 
5     Draeger, Dylan          JR-3 Dubuque                    43-7.75 
6     Pillath, Christian      SO-2 Wis.-Superior                 43-6 
7     Jablon, Joshua          JR-3 Bethany Lutheran           41-0.25 


Mens  Discus 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Lundberg, Trevor        FR-1 Northwestern (Minn.)        125-10 
2     Carr, Aidan             FR-1 Dubuque                      119-4 
3     Feyen, Austin           FR-1 Dubuque                      114-5 
4     Alexandrou, Elias       JR-3 Wis.-Superior                109-9 
5     Jablon, Joshua          JR-3 Bethany Lutheran             102-3 
6     Hendricks, Jackson      JR-3 Luther                        94-1 
7     Smedsrud, Robert        FR-1 Luther                        85-8 
--   


Mens  Discus 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Link, Alex              JR-3 Dubuque                      150-4 
2     Murfin, Blaze           SO-2 Dubuque                      146-7 
3     Mathis, Josh            FR-1 Dubuque                      135-7 
4     Pillath, Christian      SO-2 Wis.-Superior                135-2 
5     Compton, Chris          JR-3 Northwestern (Minn.)         134-3 
6     Udenberg, Thomas        SR-4 Wis.-Superior                133-0 
7     Wirtz, Fauston          SO-2 Wis.-Superior                118-0 
8     Kane, Lucas             JR-3 Luther                       105-7 
--   


Mens  Hammer 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Alexandrou, Elias       JR-3 Wis.-Superior                135-7 
2     Kane, Lucas             JR-3 Luther                      126-10 
3     Mathis, Josh            FR-1 Dubuque                      125-0 
4     Pfaffle, Koltin         JR-3 Luther                       123-8 
5     Feyen, Austin           FR-1 Dubuque                      113-1 
6     Carr, Aidan             FR-1 Dubuque                      111-1 
7     Jablon, Joshua          JR-3 Bethany Lutheran            107-10 


Mens  Hammer 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Murfin, Blaze           SO-2 Dubuque                      177-7 
2     Link, Alex              JR-3 Dubuque                      168-2 
3     Draeger, Dylan          JR-3 Dubuque                      155-6 
4     Wirtz, Fauston          SO-2 Wis.-Superior                153-2 
5     Pillath, Christian      SO-2 Wis.-Superior                140-5 
6     Gregory, John           SO-2 Dubuque                      138-5 
7     Udenberg, Thomas        SR-4 Wis.-Superior                137-9 
--   


Mens  Javelin 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Modderman-Anderson, Tyler JR-3 Wis.-Superior                138-2 
2     Rentz, Jacob            FR-1 Dubuque                     136-10 
3     Frisbie, Jacob          SR-4 Luther                       126-2 
4     Tapp, Maxwell           SO-2 Luther                       114-6 
5     Lubben, Nick            SR-4 Northwestern (Minn.)         101-1 
6     Smedsrud, Robert        FR-1 Luther                       100-9 
7     Barr, Robert            FR-1 Bethany Lutheran              96-1 
8     Carlson, Matt           FR-1 Wis.-Superior                 94-1 


Mens  Javelin 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Kane, Elijah            JR-3 Luther                       169-3 
2     Potratz, Noah           JR-3 Wis.-Superior                165-4 
3     Kane, Lucas             JR-3 Luther                       161-5 
4     Olinger, Joseph         JR-3 Wis.-Superior                150-5 
5     Compton, Chris          JR-3 Northwestern (Minn.)         143-4 
6     Heinrich, Tyler         SR-4 Dubuque                      137-4 
7     Gregory, John           SO-2 Dubuque                      137-0 
8     Boyum, Nils             JR-3 Luther                       128-5 
9     Manternach, Chad        FR-1 Dubuque                       99-3