Ballard High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.48 | SB | Jadyn Miller | 5th | Finals H2 | Results |
14.69 | SB | Sailer Bernholtz | 15th | Finals H2 | Results |
200 Meter Dash | |||||
29.83 | SB | Taiylor Wright | 7th | Finals H1 | Results |
30.30 | SB | Sarah Stolte | 12th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:40.52 | SB | Lauren Matthews | 9th | Finals H1 | Results |
2:51.94 | SB | Abbey Ross | 14th | Finals H1 | Results |
1500 Meter Run | |||||
5:19.37 | Ellie Twedt | 4th | Finals H1 | Results | |
5:22.18 | SB | Summer Mcvicker | 6th | Finals H1 | Results |
3000 Meter Run | |||||
11:20.12 | Ellie Twedt | 3rd | Finals H1 | Results | |
11:52.22 | Summer Mcvicker | 5th | Finals H1 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.17 | SB | Sarah Stolte | 6th | Finals H2 | Results |
17.77 | Taiylor Wright | 9th | Finals H2 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.28 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.46 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
2:00.51 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:37.99 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results |
Sprint Medley Relay | |||||
4:41.49 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
15-4 | Sydni Thrailkill | 8th | Finals H2 | Results | |
14-11.5 | Jadyn Miller | 9th | Finals H2 | Results | |
Discus | |||||
78-2 | SB | Alison Vanersvelde | 10th | Finals H1 | Results |
73-2 | Brenna Westvold | 12th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
27-9.5 | SB | Alison Vanersvelde | 10th | Finals H1 | Results |
22-10.5 | SB | Brenna Westvold | 16th | Finals H1 | Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.17 | Hunter Wright | 2nd | Finals H2 | Results | |
11.63 | SB | Blaine Hermann | 7th | Finals H1 | Results |
200 Meter Dash | |||||
23.10 | Hunter Wright | 6th | Finals H2 | Results | |
24.19 | Noah Rosing | 10th | Finals H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
58.75 | SB | Ben Hokel | 11th | Finals H1 | Results |
59.72 | SB | Aaron Whiteing | 12th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:12.54 | SB | Kaleb Odden | 8th | Finals H2 | Results |
2:18.97 | SB | Ryan Ledet | 13th | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
4:50.83 | Noah Kohut-jackson | 7th | Finals H1 | Results | |
5:13.89 | SB | Erik Ledet | 13th | Finals H1 | Results |
3200 Meter Run | |||||
9:56.84 | SB | Noah Kohut-jackson | 1st | Finals H1 | Results |
12:25.08 | Riley Neel | 14th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.49 | SB | Sam Upah | 4th | Finals H2 | Results |
16.06 | Taylor Roberts | 9th | Finals H1 | Results | |
400 Meter Hurdles (30) | |||||
59.49 | SB | Isaac Schafbuch | 6th | Finals H2 | Results |
1:11.06 | Nic Edwards | 13th | Finals H1 | Results | |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:00.04 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.87 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.90 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:41.64 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:50.39 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:29.90 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
6-2 | SB | Taylor Roberts | 3rd | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
20-11.5 | SB | Skyler Noftsger | 3rd | Finals H2 | Results |
16-9.25 | Ben Hokel | 10th | Finals H1 | Results |