Dallas Center-Grimes High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.24 | Ashley Murrow | 17th | Prelims H3 | Day 1 and 2 Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.73 | Megan Sterbenz | 22nd | Finals H1 | Day 1 and 2 Results | |
3000 Meter Run | |||||
11:44.77 | Natalie Paulson | 22nd | Finals H1 | Day 1 and 2 Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.91 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Day 3 Results |
50.13 | Relay Team | 8th | Prelims H2 | Day 1 and 2 Results | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:52.62 | SB | Relay Team | 9th | Finals H2 | Day 3 Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:49.85 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Day 1 and 2 Results |
Long Jump | |||||
16-9.25 | Sarah Frett | 7th | Finals H2 | Day 1 and 2 Results | |
Discus | |||||
112-1 | SB | Aldina Husic | 13th | Finals H2 | Day 1 and 2 Results |
96-11 | Amber Fistler | 24th | Finals H2 | Day 1 and 2 Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.88 | SB | Rancy Freeman | 1st | Finals H1 | Day 3 Results |
11.20 | Rancy Freeman | 5th | Prelims H1 | Day 1 and 2 Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.48 | w | Sean Madsen | 5th | Finals H1 | Day 3 Results |
22.58 | Sean Madsen | 6th | Prelims H2 | Day 1 and 2 Results | |
22.82 | w | Cade Bertrand | 7th | Finals H1 | Day 3 Results |
22.85 | Cade Bertrand | 8th | Prelims H2 | Day 1 and 2 Results | |
800 Meter Run | |||||
2:02.69 | SB | Trenton Meggers | 19th | Finals H1 | Day 3 Results |
1600 Meter Run | |||||
4:34.27 | SB | Jacob Waymire | 16th | Finals H1 | Day 3 Results |
3200 Meter Run | |||||
10:04.24 | SB | Jacob Waymire | 8th | Finals H1 | Day 1 and 2 Results |
10:10.43 | SB | Brian Miner | 11th | Finals H1 | Day 1 and 2 Results |
4x100 Meter Relay | |||||
42.91 | SB | Relay Team | 1st | Prelims H2 | Day 1 and 2 Results |
43.04 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Day 3 Results | |
4x110 Shuttle Hurdle Relay | |||||
58.99 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Day 3 Results |
59.58 | Relay Team | 5th | Prelims H4 | Day 1 and 2 Results | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:35.01 | SB | Relay Team | 8th | Finals H2 | Day 3 Results |
Sprint Medley Relay | |||||
3:42.27 | SB | Relay Team | 18th | Finals H1 | Day 1 and 2 Results |
High Jump | |||||
6-1 | Damon Clapper | 8th | Finals H1 | Day 1 and 2 Results | |
Shot Put | |||||
52-2 | SB | Jacob Comer | 8th | Finals H2 | Day 1 and 2 Results |