GIRLS 60M DASH - FINALS - HEAT 3
PL NAME TEAM TIME
1 Katie Maschmann Montezuma 8.21
2 Kasiah Ehresman Lynnville-Sully 8.65
3 Larissa Fowler Belle Plaine 8.75
6 Anna Herrmann Iowa Valley 9.03
12 Haley James Lynnville-Sully 9.4
13 BIANCA SHAW Sigourney 9.45
15 MALLORY SHAW Sigourney 9.65
Libby Brown North mahaska SCR
60M DASH - FINALS - HEAT 2
4 Abby Westhoff English Valleys 8.79
5 Mackenzie James Montezuma 8.82
7 Sara Gragg Tri-County 9.1
8 Miranda Bartachek Bgm 9.19
9 Keira Blanke North mahaska 9.2
10 Shayla Hinschberger Belle Plaine 9.22
11 Hope Beck Bgm 9.27
14 Emma Bair Tri-County 9.57
60M DASH - FINALS - HEAT 1
16 Chandler Whitehead Iowa Valley 10.02
17 Madi Kunz Hlv 10.26
18 Larisa Andrews Hlv 11.09
19 Mackenzie Russell English Valleys 12.37
200M DASH - FINALS - HEAT 5
1 Katie Maschmann Montezuma 27.72
2 Jolissa Kriegel Bgm 27.79
13 Shayla Hinschberger Belle Plaine 32.24
14 Kristin Krumm Tri-County 32.58
25 Jessie Maxwell Tri-County 37.23
Shannon Murray Belle Plaine SCR
200M DASH - FINALS - HEAT 4
3 Madison Rasmusson Lynnville-Sully 28.96
3 Mackenzie James Montezuma 28.96
10 Cassidy Arvidson North mahaska 30.99
11 Anna Herrmann Iowa Valley 31.26
17 Savanah Meeks Belle Plaine 33.96
Kasiah Ehresman Lynnville-Sully SCR
200M DASH - FINALS - HEAT 3
7 BECCA OHLAND Sigourney 30.42
8 Carly Ehret North mahaska 30.65
9 Abby Westhoff English Valleys 30.91
12 Olvia Boender North mahaska 32.05
15 Mackenzie Russell English Valleys 33.17
18 Rylee Voss English Valleys 34.22
200M DASH - FINALS - HEAT 2
5 JORDAN CARTER Sigourney 30.28
6 McKenna Fiebelkorn Bgm 30.32
20 Kristy Sevcik Lynnville-Sully 35.01
21 SAM SANDE Sigourney 35.24
22 Nikayla Dowd Tri-County 36.14
Alisha Arendt Montezuma SCR
200M DASH - FINALS - HEAT 1
16 Brianna King Bgm 33.27
19 Mariah Fillenworth Iowa Valley 34.72
23 Chandler Whitehead Iowa Valley 36.35
24 Larisa Andrews Hlv 36.37
26 Lauren Cavin Hlv 42.77
Amber Lamb Hlv SCR
400M DASH - FINALS - HEAT 3
1 Jolissa Kriegel Bgm 01:03.30
2 Marissa Ward Iowa Valley 01:05.74
3 Tressa Watts North mahaska 01:09.28
4 Elizabeth Van Manen Lynnville-Sully 01:10.06
Sarah Westerburg Belle Plaine SCR
400M DASH - FINALS - HEAT 2
5 Brianna King Bgm 01:13.81
6 katie Koehler North mahaska 01:14.45
7 Emma Schnell Lynnville-Sully 01:15.34
10 Amelia Koehn English Valleys 01:22.41
11 Caitlyn Kithcart Belle Plaine 01:27.05
400M DASH - FINALS - HEAT 1
8 SIERRA GREEN Sigourney 01:19.25
9 Isabelle Fleischmann Iowa Valley 01:20.87
12 SAVANNAH ATWOOD Sigourney 01:27.52
60M HURDLES - FINALS - HEAT 3
1 Marissa Ward Iowa Valley 10.39
2 BECCA OHLAND Sigourney 10.53
3 Justice Yilek Belle Plaine 10.65
4 Jackie Kriegel Iowa Valley 10.72
6 Shannon Murray Belle Plaine 10.84
8 Lexi Schafbuch Bgm 11.09
11 Bethany Leonard Hlv 11.54
13 ALLISON SCHROEDER Sigourney 12.07
60M HURDLES - FINALS - HEAT 2
5 McKenna Fiebelkorn Bgm 10.83
7 Lorraine Brown North mahaska 11.03
10 Brenna Lanser Lynnville-Sully 11.39
12 Laurisa Filmer Hlv 11.96
14 Alex Brenner Montezuma 12.16
17 Mackenzie Talbert Montezuma 13.37
60M HURDLES - FINALS - HEAT 1
9 Caitlin Sampson North mahaska 11.15
15 Amanda Fisher English Valleys 12.22
16 Kristy Sevcik Lynnville-Sully 12.38
800M RUN - FINALS
1 Jackie Kriegel Iowa Valley 02:44.92
2 Tressa Watts North mahaska 02:48.79
3 Cori Rice Lynnville-Sully 02:49.45
4 Hannah Greene English Valleys 02:56.16
5 Caitlin Sampson North mahaska 03:00.01
6 Whitney Kline Bgm 03:02.54
7 Sahra Kavahn Iowa Valley 03:02.57
8 Whitney Parkhurst Bgm 03:03.36
9 Shelby Foster Lynnville-Sully 03:08.66
10 MADDI BERG Sigourney 03:14.49
11 MEGAN MONTGOMERY Sigourney 03:21.14
12 Caitlyn Kithcart Belle Plaine 03:23.47
13 Destiny Dunning Belle Plaine 03:28.80
Aliya Pargeon Montezuma SCR
Tiffany Heishman Montezuma SCR
Darian Blaylock English Valleys SCR
1500M RUN - FINALS
1 Alexa Vander Leest Lynnville-Sully 05:27.05
2 Megan Goemaat North mahaska 05:44.48
3 Belle Hartman Iowa Valley 05:50.92
4 Line Ascanius Lynnville-Sully 06:36.83
5 Abby Hall Iowa Valley 06:40.04
6 Shelby McGriff North mahaska 06:46.38
7 Mollie Tibbelts Bgm 06:56.54
8 Lauren Slings Montezuma 07:01.20
9 Alexis Maki Montezuma 07:23.34
10 DANIELLE STOUT Sigourney 07:57.56
HIGH JUMP - FINALS
PL NAME TEAM MARK
1 Marissa Ward Iowa Valley 5-01.00
2 Cassie Cullen Lynnville-Sully 5-00.00
3 Lorraine Brown North mahaska 5-00.00
4 Olvia Boender North mahaska 4-04.00
SARINA GRETTER Sigourney SCR
Mackenzie Talbert Montezuma NH
Saphire Gatton Montezuma NH
LONG JUMP - FINALS
1 Katie Maschmann Montezuma 14-09.00
2 Larissa Fowler Belle Plaine 14-02.00
2 Anna Herrmann Iowa Valley 14-02.00
4 Sara Gragg Tri-County 14-00.50
4 Brialy Carlson Belle Plaine 14-00.50
6 Michaela Heys North mahaska 13-09.50
7 Natalie Steinke Tri-County 12-11.00
8 Baylee VanErsvelde Bgm 12-05.50
9 Mackenzie James Montezuma 12-05.00
10 Kaley Exline Lynnville-Sully 12-04.00
10 Gracie Hawkins Bgm 12-04.00
12 VICTORIA BECHERT Sigourney 9-03.00
AUTUMN CLUBB Sigourney SCR
SHOT PUT - FINALS
1 Kameo Pope Belle Plaine 34-02.00
2 Julia Groenenboom North mahaska 32-03.00
3 MaKinze Urbanek Belle Plaine 29-07.50
4 Meredith Knight Bgm 29-05.00
5 Colette Franks Iowa Valley 29-01.00
6 Marissa Keller Bgm 28-08.75
7 Lauren Cavin Hlv 28-03.50
8 Lauren Miller English Valleys 28-03.00
9 Nikayla Dowd Tri-County 27-08.00
10 Jelissa Rozendaal Lynnville-Sully 27-06.00
11 Alex Brenner Montezuma 27-02.00
12 Karah Hansen Montezuma 26-06.75
13 Naomi Shinkle Lynnville-Sully 25-08.25
14 Kaylie Luncsford Iowa Valley 23-10.00
15 Shaina Spears North mahaska 23-07.00
16 Darian Blaylock English Valleys 22-09.50
17 Madi Kunz Hlv 21-00.00
4X200M RELAY - FINALS - HEAT 2
PL TEAM TIME
1 Bgm 01:58.47 Runners
2 Belle Plaine 01:58.86 Runners
3 Montezuma 01:58.88 Runners
4 Lynnville-Sully 02:01.43 Runners
6 North mahaska 02:03.87 Runners
7 English Valleys 02:06.74 Runners
4X200M RELAY - FINALS - HEAT 1
5 Sigourney 02:03.50 Runners
8 Hlv 02:08.27 Runners
9 Iowa Valley 02:08.87 Runners
10 Tri-County 02:12.96 Runners
4X400M RELAY - FINALS
1 Lynnville-Sully 04:35.91 Runners
2 Iowa Valley 04:36.21 Runners
3 Belle Plaine 04:38.97 Runners
4 Bgm 04:51.28 Runners
5 North mahaska 05:01.75 Runners
6 Hlv 05:03.17 Runners
7 English Valleys 05:17.49 Runners
8 Montezuma 05:29.89 Runners
4X800M RELAY - FINALS
1 North mahaska 11:01.46 Runners
2 Iowa Valley 11:18.26 Runners
3 Bgm 11:29.17 Runners
4 Lynnville-Sully 12:27.16 Runners
5 Hlv 12:30.43 Runners
6 Montezuma 13:20.70 Runners
7 Sigourney 13:35.21 Runners
1600-Sprint MEDLEY RELAY - FINALS - HEAT 2
1 Lynnville-Sully 04:46.41 Runners
2 North mahaska 04:50.41 Runners
3 Iowa Valley 04:51.39 Runners
5 English Valleys 05:26.46 Runners
1600-Sprint MEDLEY RELAY - FINALS - HEAT 1
4 Sigourney 05:15.40 Runners
6 Bgm 05:37.72 Runners
7 Hlv 05:38.68 Runners