Dowling Catholic High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.90 | Abby Davis | 3rd | Prelims | Girls 4A 100m | |
13.04 | Abby Davis | 3rd | Finals | Girls 4A 100m | |
200 Meter Dash | |||||
25.77 | Jessica Campbell | 2nd | Prelims | Girls 4A 200m | |
26.15 | Jessica Campbell | 4th | Finals | Girls 4A 200m | |
400 Meter Dash | |||||
1:00.31 | SB | Hanna Dehaes | 1st | Finals | Girls 4A 400m |
800 Meter Run | |||||
2:18.87 | SB | Karissa Schweizer | 9th | Finals | Girls 4A 800m |
2:22.71 | Vanessa Miller | 17th | Finals | Girls 4A 800m | |
1500 Meter Run | |||||
4:47.68 | Karissa Schweizer | 2nd | Finals | Girls 4A 1500m | |
3000 Meter Run | |||||
10:22.92 | SB | Karissa Schweizer | 3rd | Finals | Girls 4A 3000m |
11:19.89 | Grace Gibbons | 14th | Finals | Girls 4A 3000m | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:07.43 | Madison Bravard | 7th | Finals | Girls 4A 400m Hurdles | |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:08.09 | Relay Team | 2nd | Prelims | ||
4x100 Meter Relay | |||||
48.40 | SB | Relay Team | 1st | Prelims | |
48.59 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:42.07 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:00.07 | SB | Relay Team | 2nd | Prelims | |
4:00.71 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
Sprint Medley Relay | |||||
4:11.72 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:33.83 | Relay Team | 8th | Finals | ||
High Jump | |||||
5-2 | SB | Audrey Faber | 3rd | Finals | Girls 4A High Jump |
5-0 | Ann Marie Faber | 7th | Finals | Girls 4A High Jump | |
Long Jump | |||||
15-3.5 | Brooke Walding | 8th | Finals | Girls 4A Long Jump | |
Discus | |||||
135-6 | Haley Faber | 1st | Finals | Girls 4A Discus | |
Shot Put | |||||
38-6 | Haley Faber | 4th | Finals | Girls 4A Shot Put | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.43 | SB | Brandon Ogden | 5th | Prelims | Boys 4A 100m |
11.48 | SB | Alex Hudson | 7th | Prelims | Boys 4A 100m |
200 Meter Dash | |||||
23.25 | Alex Hudson | 7th | Prelims | Boys 4A 200m | |
800 Meter Run | |||||
1:55.77 | SB | Lukas Steffensmeier | 2nd | Finals | Boys 4A 800m |
1:57.50 | SB | Brian Wahlig | 9th | Finals | Boys 4A 800m |
1600 Meter Run | |||||
4:20.77 | SB | Cole Decker | 4th | Finals | Boys 4A 1600m |
4:22.37 | Jason Thomas | 5th | Finals | Boys 4A 1600m | |
3200 Meter Run | |||||
9:17.65 | Cole Decker | 1st | Finals | Boys 4A 3200m | |
9:29.72 | Jeff Derocher | 3rd | Finals | Boys 4A 3200m | |
400 Meter Hurdles | |||||
56.83 | SB | Jacob Stacy | 3rd | Finals | Boys 4A 400m Hurdles |
59.01 | Neal Conn | 7th | Finals | Boys 4A 400m Hurdles | |
4x100 Meter Relay | |||||
42.97 | SB | Relay Team | 2nd | Prelims | |
43.49 | Relay Team | 6th | Finals | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.51 | SB | Relay Team | 7th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.68 | Relay Team | 7th | Prelims | ||
Sprint Medley Relay | |||||
3:36.46 | Relay Team | 8th | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
7:52.25 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Shot Put | |||||
48-10.5 | SB | Jake Kirvin | 2nd | Finals | Boys 4A Shot Put |
46-5.25 | Tj Palme | 9th | Finals | Boys 4A Shot Put |